Wojenne dziewczyny

ODCINKI

odc. 39

odc. 39

W dowództwie Leokadia przekonuje Marysię o konieczności zmiany miejsca pobytu. Całe miasto jest wylepione listami gończymi z jej nazwiskiem i podobizną. Na poligonie Niemcy planują jutrzejszy test wystrzelenia pocisku. Wolfgang wraca do Warszawy z Leonem. Nadmienia, że wie o jego wypadach na Kozią. Chce tam z nim pojechać. Leon z Wolfgangiem udają się do burdelu. Po drodze Wolfgang zdradza, że Szczęsny będzie od rana na poligonie. Leon idzie z Ewą do pokoju, przekazuje jej mikrofilmy z dokumentacja. Zaskakuje go obecność Witka na Koziej. W dniu testu Witek organizuje zasadzkę. Są z nim Ewka, Olek, Mundek i Kobra. Leon dowiaduje się od Erwina, że po teście Szczęsny będzie tutaj zlikwidowany. Po komendzie „odpalanie” Leon pociąga Szczęsnego w kierunku motocykla. Uciekają w stronę lasu. Pocisk eksploduje tuż po starcie.

odc. 38

odc. 38

Andrzej z Marysią marzą o wspólnej przyszłości. Tęsknią za Anią, która jest teraz u sióstr w Nałęczowie. W laboratorium Keller rozmawia z Wolfgangiem. Doktor uważa, że Szczęsny powinien być obecny przy próbach poligonowych. Wolfgang daje mu jednak do zrozumienia, że po zakończeniu prac pozbędą się Szczęsnego. W dowództwie Ewa przekazuje Krukowi meldunek. Obecna tam Leokadia, jest zdenerwowana odpowiedzią z Londynu. Opiekun Kellera daje do zrozumienia, że chciałby pojechać na Kozią. Leon zadowolony z osiągniętego celu, wyraża zgodę. W pokoju Ewa przekazuje mu rzeczy od Kruka, mały aparat i mikrofilmy. Leon okazuje Ewie uczucie.

odc. 37

odc. 37

Na Szucha SS-Mann katuje Janka. Martin każe wprowadzić jego rodziców. Ojciec zabrania synowi mówić. W mieszkaniu dowództwa, Kruk obawia się jednak o przebieg przesłuchania Janka. Martin zabiera Marysię na egzekucję więźniów. Wśród zebranych ludzi, są rodzice Janka. Marysia nie chce patrzeć i ostatecznie ucieka do samochodu.

odc. 36

odc. 36

Niemcy wzmacniają kontrolę Szczęsnego. Nie wolno mu opuszczać laboratorium, śpi w piwnicy pod budynkiem. Kontroli podlegają nawet najdrobniejsze kwestie związane z mężczyzną - włącznie z jego posiłkami. Steffen informuje zdenerwowanego Leona, że ma rozkaz sprawdzenia wszystkiego, co trafi do laboratorium. W wilii lekarz opatruje rannego Martina.

odc. 35

odc. 35

Marysia informuje Leokadię o zrabowanych przez Martina żydowskich dziełach sztuki. Kobieta oczekuje pomocy dowództwa w ich odzyskaniu. Ewka nawiązuje kontakt z prostytutką Niną, która pomaga jej wejść w rolę kobiety niskich obyczajów. Ewka podszywając się pod prostytutkę ma skontaktować się z Leonem by pozyskać informacje o Szczęsnym.

odc. 34

odc. 34

Leon przekazuję Ewce wiadomość o Szczęsnym, więc dziewczyna śpieszy z dobrymi wieściami do jadłodajni. Jadwiga i Irka są przeszczęśliwe, nie mogą doczekać się spotkania. Klarnet informuje Marysię o Andrzeju. Doktor został na terenie Getta by opiekować się osieroconą Anią. Leokadia udziela Ewce reprymendy za samodzielną akcję w spichrzu, choć przyznaje, że akcja miała także dobre strony dla dowództwa.

odc. 33

odc. 33

Na wiejskim cmentarzyku w Karczewie najbliżsi żegnają symbolicznie Kamila, którego ciało zostało zabrane przez Niemców. Brodzki miał być ujęty żywcem. W antykwariacie Kruk informuję Irkę, że jest zawieszona w działalności konspiracyjnej. Leokadia informuje załamaną dziewczynę, że poręczyła za nią przed Krukiem, ma wrócić do pracy i nie przerywać kontaktów z Instytutem Żywienia.

odc. 32

odc. 32

Andrzej w szpitalu na terenie getta przekazuje Rosenbaunowi 511 szczepionek. Mężczyzna daje Andrzejowi listę osób, które ma zaszczepić. Informuje go o masowych zgonach z głodu. Przed kawiarnią Wolfgang wręcza Aloszy paszport z nowym zdjęciem i tożsamością. W zamian żąda wystawienia Brodzkiego. W laboratorium Hans wygłasza prezentację przed wysoko postawionymi oficjelami. Udostępnia prototyp przetwornika obrazu. Leon w swoim apartamencie przyłapuje Ewkę na przetrząsaniu jego biurka. Alosza w kawiarni zastawia pułapkę na Kamila...

odc. 31

odc. 31

W mieszkaniu Marysi ukrywa się jej siostra Zoja. Irka z Ewką przebywają tu w charakterze służących. Niezapowiedzianie w mieszkaniu Marysi pojawia się Martin von Shitz. Kobiety ukrywają ciężarną Zoję w szafie. Gestapowiec zabiera Marysię do swojej siedziby celem wyjaśnienia sprawy skradzionych z lwowskiego Instytutu szczepionek. Podczas rozmowy na zapleczu Antykwariatu, Kruk zabrania Kamilowi kontaktowania się z Aloszą. Dowództwo uważa, że może ona przekazywać fałszywe informacje. Do tajnego laboratorium Wolfgang kieruje młodego Niemca. Jest to Hans Rosner z Fridrich Wilhelms – Universitat. Będzie on pomagał Leonowi przy konstruowaniu nowej broni. Doktor Andrzej wchodzi na teren Getta jako pracownik lwowskiego Instytutu. Wolfgang, nie informując o tym swoich przełożonych, spotyka się z Aloszą. Żąda od agentki by się uwiarygodniła. Musi mu kogoś wystawić. Leokadia zleca Ewce nowe zadanie. Dziewczyna ma zbliżyć się do Leona po to, by go sprawdzić.

odc. 30

odc. 30

W odwecie za akcję w lwowskim hotelu, Martin von Shitz zarządza łapankę. Marysia, zmierzająca do mieszkania konspiracyjnego jest świadkiem rozstrzelań. Batiar osłaniający Marysię podczas jej działań we Lwowie, ginie podczas łapanki. Mimo to dziewczynie udaje się szczęśliwie wrócić do Warszawy ze szczepionkami przeciw tyfusowi. Leon – wybitny polski fizyk pracuje dla Niemców. Podczas rozmowy z Wolfgangiem, próbuje skłonić go do uwolnienia Szczęsnego (ojca Witka) z obozu. Alosza wdziera się podstępem do samochodu Wolfganga. Informuje go o wniknięciu do wywiadu polskiego podziemia.

ODCINKI

odc. 39

odc. 39

odc. 38

odc. 38

odc. 37

odc. 37

POKAŻ WIĘCEJ

KULISY

Na planie 4. sezonu „Wojennych dziewczyn”

Na planie 4. sezonu „Wojennych dziewczyn”

Nowi bohaterowie

Nowi bohaterowie

Niezwykłe zadanie

Niezwykłe zadanie

POKAŻ WIĘCEJ

SCENY

Gdzie jest inżynier? – scena z odc. 39/s.3

Gdzie jest inżynier? – scena z odc. 39/s.3

Moc bogów – scena z odc. 38/s.3

Moc bogów – scena z odc. 38/s.3

Poświęcenie dla ojczyzny – scena z odc. 37/s.3

Poświęcenie dla ojczyzny – scena z odc. 37/s.3

POKAŻ WIĘCEJ