Wojenne dziewczyny

o serialu

„Wojenne dziewczyny”: dwie pieczenie na jednym ogniu

„Wojenne dziewczyny”: dwie pieczenie na jednym ogniu

Układ sił w przestępczym środowisku się jednak zmienił i warszawskimi ulicami trzęsie teraz, nie przyjaciel EwkiNawrot, a kolaborujący z Niemcami Ramzes. Dziewczyna dowiaduje się w jaki sposób kolaborant sprowadza towar i postanawia przejąć jego transport. O swoim pomyśle informuje Marysię i Klarneta.

Kulisy serialu „Wojenne dziewczyny”

Kulisy serialu „Wojenne dziewczyny”

WOJNA Z PERSPEKTYWY KOBIET

Charakterystyczne dla filmów i seriali o tematyce wojennej jest przedstawianie walki z okupantem z męskiej perspektywy, z mężczyznami w rolach głównych. Serial „Wojenne dziewczyny” opiera się temu trendowi, przypominając widzom, że równie ważną rolę w konspiracyjnym podziemiu odrywały kobiety.

Nowi bohaterowie w „Wojennych dziewczynach”

Nowi bohaterowie w „Wojennych dziewczynach”


W trzecim sezonie „Wojennych dziewczyn”, obok znanych już postaci, pojawią się nowi bohaterowie. Jednego z nich zagra Robert Gonera. – Gram postać, która po latach niepewności ze strony rodziny powraca. Jest więc to postać ważna dla części głównych bohaterów – zdradza tajemniczo.

Pierwszy sezon Wojennych Dziewczyn już na DVD!

Pierwszy sezon Wojennych Dziewczyn już na DVD!

Wydanie obejmuje 13 odcinków wojennych przygód Marysi, Ewki i Irki. Pochodzące z różnych środowisk dziewczyny spotykają się w okupowanej Warszawie. Gdyby nie wojna, prawdopodobnie nigdy by się nie poznały. W tej trudnej sytuacji z energią i determinacją włączają się w działania ruchu oporu. Serial obrazuje aktywną walkę Polek w czasach okupacji. 

Wojenne Dziewczyny były emitowane na antenie TVP1, w ciągu pierwszego sezonu zyskały szerokie grono sympatyków. Świetna obsada i historia ulokowana w okupowanej Warszawie to doskonałe połączenie. 

Od 16 sierpnia fani serialu mogą cieszyć się jego dostępnością na DVD. 

Obsada: Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki, Danuta Stenka, Mateusz Rzeźniczak, Joanna Balas i inni. 

Dodatkowe informacje: 

Reżyseria: Michał Rogalski 

Muzyka: Bartosz Chajdecki 

Zdjęcia: Marian Prokop, Maciej Lisiecki Scenariusz: Marek Kreutz 

Kierownictwo produkcji: Magdalena Badura 

Produkcja: Akson Studio dla TVP 

Producent: Michał Kwieciński 

Dane techniczne: czas trwania 573 min (13 odcinków); ilość nośników 4 DVD; PAL, 16:9, kolor; rok produkcji 2017 


Wydawnictwo dostępne w dobrych sklepach na terenie całego kraju oraz na www.sklep.tvp.pl

O „Wojennych dziewczynach”

O „Wojennych dziewczynach”

Nie są jeszcze matkami, nie są też jeszcze żonami. Przygotowywane przez pierwsze dwadzieścia lat dzieciństwa i młodości do życia według standardów swego środowiska, nagle stanęły bezbronne wobec potężnych sił Zła i Ciemności. I podjęły z nimi walkę. Żeby ta walka była skuteczna, muszą się zmienić.

W kolejnych odcinkach tego serialu staramy się pokazać tę przemianę. Przemiana to głębsza i trudniejsza niż w przypadku ich rówieśników, chłopców - młodych mężczyzn walczących z wrogiem. Ci zgodnie z wiekową tradycją przygotowywani byli zawsze do walki i fizycznie, i psychicznie - wojsko to męski żywioł. Jednak wojna totalna nie bierze pod uwagę takich różnic – Młoda Polka jest takim samym wrogiem, jak młody Polak-bojownik.